EN | HR | ES | IT | HU | SK

RESTART Reziliencia és Képzés a kis- és középvállalkozásoknak

Restart
DIGITALIZATION & ONLINE LEARNING INNOVATION AND EXPLOITING OPPORTUNITIES BUSINESS MODEL INNOVATION, LOCALIZATION AND RESILIENCE Servitization – transforming products into services CYBERSECURITY IN THE (HOME) OFFICE SUSTAINABLE, SOCIAL AND GREEN ENTREPRENEURSHIP EMOTIONAL INTELLIGENCE AND WELL-BEING IN THE BUSINESS CONTEXT
Search modules based on the ESCO competencies and skills you want to boost
ESCO kompetenciák és készségek
Transzverzális készségek és kompetenciák

Társas és érzelmi készségek
Kritikus gondolkodás
Analitikus gondolkodás
Problémamegoldás
Önmenedzsment
Üzletvezetés
Alkalmazkodóképesség
Rugalmasság
Kreativitás
Hálózatépítés
Kezdeményezés
Rugalmasság
Nyitottság
A komplexitás megértése
Együttműködés
Empátia
Innováció
Vezetés
Képességek

Technológiai készségek
Termékmarketing
Digitális marketing
Digitális készségek
Kommunikáció
Együttműködés
Érzelmi intelligencia
Tudás

Üzletvezetés
Online tanulás és képzés
Reklám
Felhőalapú számítástechnika
Big data
E-kereskedelem
Mesterséges intelligencia
Dolgok Internete (IoT)
Digitális írástudás
Kiberbiztonság
Adatbányászat és elemzés
Fenntarthatóság
Jóllét
Éghajlatváltozás
Közösségi média menedzsment

Modulok

Az európai KKV-k többsége a kiberbiztonságot kulcsfontosságú üzleti kérdésnek tekinti. A járvány utáni időszakban azonban nem minden vállalat hajtott végre új biztonsági intézkedéseket a távmunkából eredő kockázatok leküzdésére, mivel a tudatosság és a kiberbiztonsági ismeretek hiánya miatt nem minden vállalat alkalmazza ezeket. Ez a modul lehetővé teszi a KKV-k alkalmazottai és vállalkozói számára, hogy fejlesszék kiberbiztonsági készségeiket és ismereteiket a digitális készségek és a kiberbiztonsággal szembeni ellenálló képességük növelése érdekében.

A szervitizáció olyan üzleti innovációs folyamat, amely a termékalapú üzletet szolgáltatásalapúvá alakítja át egy termék-szolgáltatás rendszer kifejlesztésével, lehetővé téve a vállalkozók számára, hogy megoldásaikat jobban az ügyfelek igényeihez igazítsák, és fejlesszék vállalkozásukat. Ebben a modulban megtanulhatja, hogyan fejlesztheti vállalkozását a szervitizáció alkalmazásával. Megismerkedhet a Things+ szolgáltatásinnovációs módszertannal, amely kifejezetten arra lett szabva, hogy segítse a termékalapú mikro-, kis- és középvállalkozásokat az innovatív szolgáltatások megtervezésében és megvalósításában.

Ez a képzési program három egységre tagolódik, hogy segítsen megérteni az innováció, a kreativitás és a kritikus gondolkodás alapjait, valamint azt, hogyan alkalmazza ezeket a fogalmakat a vállalkozásában. Az 1. fejezetben megtudhatja, mi az innováció, és mélyebben megérti a kulcsfogalmakat. A 2. fejezet a kreativitás és a kritikus gondolkodás fontosságára összpontosít, beleértve a fogalmak áttekintését és a fogalmak szervezetében való alkalmazásának gyakorlati módjait. Végül a 3. fejezet ajánlásokat fogalmaz meg arra vonatkozóan, hogy miként használhatja ki a társadalmi és a zöld innováció előnyeit, és hogyan szerezhet hasznot a kreativitásból és a kritikus gondolkodásból az Ön vállalkozásában.

Ez a képzési modul az érzelmi intelligencia és a jóllét fogalmával foglalkozik, feltárva azok definícióit, kulcsfontosságú összetevőit és a köztük lévő kapcsolatot. A 2. fejezet a vállalkozók érzelmi intelligencia készségeinek fejlesztésére összpontosít, míg a 3. fejezet a jóllét üzleti környezetben történő növelésének módjait vizsgálja, és ajánlásokat fogalmaz meg a vállalkozók számára. A cél az érzelmi intelligencia és a jóllét fontosságának megértése a személyes és szakmai siker szempontjából.

A fenntarthatóság az üzleti életben arra utal, hogy az üzleti tevékenységet úgy kell végezni, hogy az ne legyen negatív hatással a környezetre, a közösségre vagy a társadalomra, így tükrözve a három összetevő (üzlet, környezet és társadalom) kölcsönös hatását. A társadalmi fenntarthatóság fogalmának példája a társadalmi vállalkozások, amelyek bármely területen működhetnek és ugyanúgy profitot termelhetnek, mint bármely más vállalkozás. Nyereségüket azonban újra befektetik, és egyértelmű társadalmi küldetést teljesítenek, amely pozitív hatással van egy közösségre. Az aktív környezetvédelem és a természetre gyakorolt negatív hatások minimalizálása terén a zöld vállalkozásokra utalunk, amelyek hatalmas üzleti lehetőséget jelentenek a 2050-re szén-dioxid-mentesített világ számára.

Ebben a modulban megtudhatja, mi a digitalizáció, és hogyan alakítja át a vállalkozói lehetőségeket. Megismereti a digitalizáció mozgatórugóit, előnyeit és működési hatásait, fontosságát a KKV-k számára. Külön fejezet foglalkozik a belső és külső kommunikációban megvalósítható digitális kommunikációs csatornákkal. Az ezt követően bemutatott együttműködési, projektmenedzsment, dokumentumtárolási és megosztási eszközök segítenek a munka hatékonyságának növelésében. A második egység az online tanulással foglalkozik, ahol megismerheti a legelterjedtebb online tanulási platformokat, és tippeket kaphat a RESTART tantervhez kapcsolódó konkrét képzésekről.

Ez a képzési modul leírja, hogy mit jelent az üzleti modell, elmagyarázza a hagyományos és a 21. századi üzleti modellek lényegét, és eszközt nyújt a saját üzleti modell felépítéséhez.

Konzorcium

Partnerek

Digitális coach