EN | HR | ES | IT | HU | SK

RESTART Resilience and Training for SMEs

Restart
WELLBE Akadémia: A jóllét előmozdítása a kis-és középvállalkozásokban
Feedback submited
Rate our course:
   
Leírás

A PEOPLEwellBe projektje, a WELLBE Academy célja a jóllét előmozdítása a kis- és középvállalkozásokban (kkv-k) azáltal, hogy képzést és támogatást nyújt a munkavállalók személyes és szociális jóllétének javítására. A projekt két útvonalból áll: WELLBE Academy for Organizational and Personal Wellbeing és WELLBE Academy for Work-Life Balance.

A WELLBE Academy for Organizational and Personal Wellbeing jó gyakorlatokat kínál a munkahelyi jóllét előmozdításának javítására. Ez magában foglalja a szervezeti légkör elemzését a motiváció és az elégedettség javítása érdekében, fókuszcsoportokat az együttműködés és a pozitív konfliktuskezelés elősegítése érdekében, a jólléti kultúrával és a puha készségekkel kapcsolatos képzéseket, valamint egy meghallgató asztalt a munkavállalók számára, ahol a munkával vagy a magánélettel kapcsolatos különböző kérdéseket megvitathatják.

A projekt anonim kérdőívek segítségével méri a szervezeti légkört és a jóllétet, hogy feltárja a vállalat elvárásai és a munkavállalók valós tapasztalatai közötti szakadékot. Ez az értékelés alapvető fontosságú a célzott javító intézkedések megtervezéséhez, ha a szakadék jelentős, ami csalódást, motiválatlanságot és az összetartozás érzésének hiányát idézi elő, ami valószínűleg alacsony munkateljesítményt eredményez. E szakadék csökkentése azt jelenti, hogy jó munkakörnyezetet kell teremteni, és elő kell mozdítani a szervezet célkitűzései iránti közös elkötelezettséget.

A WELLBE Akadémia a munka és a magánélet egyensúlyáért jó gyakorlatokat kínál a munka és a magánélet egyensúlyának előmozdítására, támogatást és eszközöket nyújtva a munkavállalóknak a mindennapi életükben felmerülő személyes és kapcsolati nehézségek kezeléséhez. A képzés két területre összpontosít: az anyaságra és a szülőségre.

A szülési tanfolyam a szülési szabadságon lévő vagy onnan visszatérő nőknek szól. A tanfolyam célja, hogy reflektáljon önmagára és arra, hogy mit jelent anya lenni munka mellett, és igyekszik választ adni mindazokra a kérdésekre, amelyekkel a dolgozó anyaság jár. A kínált tanfolyamok a következők: Anyává válás, a vágytól a fogantatásig; Az anyasággal kapcsolatos jogok és kötelességek; Szülés utáni depresszió: Mi ez, hogyan ismerjük fel és hogyan kezeljük; Visszatérés a munkába a szülési szabadság után: Hogyan kezeljük az új felelősségeket, az érzelmi terheket és a bűntudatot; és Munka és magánélet egyensúlya: Jogi eszközök.

A szülői képzés a gyermeknevelés és a különélés/válás témaköreivel foglalkozik. A megosztás és a reflexió révén ez a terület elmélyíti azokat a kérdéseket és jelentős - pozitív és negatív - változásokat, amelyekkel a szülői lét jár. A kínált tanfolyamok a következők: Szülői szerepvállalás a harmadik évezredben: Hogyan töltsd be hatékonyan a szerepedet; Gyermeked viselkedésének megértése: Kell-e aggódnom?; Szülői nevelés egy tinédzsernek: Van-e nyerő nevelési stílus?; Különválás, válás és gyermekfelügyelet: Jogi szempontok; Női vezetés: A karrier örömei és bánatai; Fogyatékosság és betegség a családban: hogyan segíthet a jog.

A WELLBE Akadémia projekt lehetőséget biztosít a kis- és középvállalkozások számára, hogy a sajátos igényeiknek leginkább megfelelő utat válasszák. A szervezeti kultúrába, a folyamatos képzésbe, a pozitív és motiváló környezetbe való befektetéssel, amely lehetőséget nyújt a munkavállalók közötti megosztásra és támogatásra, a projekt javítja a márkaismertséget és az együttműködő partnerek növekedési lehetőségeit.

Target group of the case study:
Micro, Small & Medium Enterprises (MSMEs)
Employees of MSMEs
The EU VET ecosystem
Business support organizations
Kapcsolódó fogalomtár


Kapcsolódó esettanulmányok

Konzorcij

Partneri

Digitális coach